Jaki młot udarowy do kucia betonu – Kawasaki Wyburzeniowy – Opinie

5/5 - (1 vote)

Jaki najlepszy młot udarowy kupić do kucia betonu co wybrać – Wyburzeniowy Kawasaki K-EDH 1700 50 J 1700 W – Opinie

Młot udarowy jaki kupiłem do przekucia grubego muru z betonu i kamienia to Kawasaki. Po przeprowadzonych pracach wyburzeniowych jestem pod wrażeniem, że za nie całe 1000zł można mieć tak dobry sprzęt. Bo prace budowlane związane z infrastrukturą i mieszkalnictwem wiążą się ze znaczną ilością wiercenia i rozbiórki betonu. Rynek jest pełen różnorodnych narzędzi, co sprawia, że wybór odpowiedniego narzędzia jest trudnym zadaniem. Potrzebujesz mocnych i solidnych narzędzi do wiercenia w betonie, murze i płytkach. W przypadku wszystkich rodzajów prac wyburzeniowych preferowanym wyborem jest młot udarowy do kucia betonu – wyburzeniowy.

Test Młota Wyburzeniowego Jaki kupiłem? Kawasaki K-EDH 50 J 1700 W – Opinie

Do przekucia starego fundamentu domu jednorodzinnego kupiłem młot udarowy Kawasaki. Grubość 45cm – mocny cement – duże kamienie; Wybrałem Kupiłem i przetestowałem Młot Udarowy Kawasaki K-EDH 1700 50 J
Kliknij tutaj aby obejrzeć film na YouTube z tym młotem w akcji

Poniżej zdjęcia z przeprowadzonych prac wyburzeniowych młotem wyburzeniowym jaki kupiłem do 1000zł:

 

mlot-wyburzeniowy-kawasaki-1700

młot udarowy kawasaki

młot do kucia betonu

jaki młot do kucia betonu

młot do wyburzeń

Kawasaki K-EDH

 

Na początku myślałem o wypożyczaniu młota udarowego, jednak za dwa dni zapłacił bym prawie tyle co za ten młot. Młot wyburzeniowy kupiłem na aukcji za ok 800zl z przesyłką. Ścianę kułem jeden dzień, 20 min kucia i 20 przerwy. Radził sobie bardzo dobrze. Młot jest dość ciężki jednak przy posadzkach jest idealny nawet nie trzeba dociskać. Za tą cenę na prawdę niezła moc porównywalnie z młotami za 4000zl. Odsprzedałem znajomemu, używa zawodowo w firmie brukarskiej od roku i żadnych problemów. Wystarczy dolewać olej do smarowania dłuta i działać. Z całą pewnością kupił bym drugi raz właśnie ten model.

Krótki opis testowanego młota  wyburzeniowego Kawasaki do 1000 zł.

Młot udarowy Kawasaki K-EDH 1700 o mocy 1700 W świetnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych, remontowych oraz wyburzeniowych.
Przedni uchwyt obraca się w zakresie 360 stopni, co gwarantuje stabilny i pewny uchwyt podczas pracy. Urządzeniem można pracować zarówno w pionie jak i poziomie.

– Antywibracyjny uchwyt
– Podgląd stanu oleju
– Uniwersalne mocowanie SDS HEX – będzie pasowało do niego każde wiertło, szpic czy przecinak z mocowaniem tego typu
– W większości oferowanych zestawów jest walizka, szpic fi 30 mm, przecinak fi 30 mm, butelka na olej

DANE TECHNICZNE:
Moc: 1700 W
Zasilanie: 230 V
Typ uchwytu: SDS HEX
Siła uderzenia: 50 J
Ilość prędkości: 1
Częstotliwość udarów: 0-2000 min-1

Jak wybrać odpowiedni młot udarowy do kucia betonu i wyburzeń?

Młoty wyburzeniowe są również znane jako młoty do wbijania i młoty dłutowe. Młoty wyburzeniowe to elektronarzędzia przeznaczone do wyburzania konstrukcji. Te potężne narzędzia są wystarczająco mocne, aby rozbić różne materiały, od drewnianych ścian po beton i podłogę z płytek. Młot udarowy do kucia betonu  może skoncentrować dużą energię uderzenia na określonym obszarze i jest bardziej skuteczny niż młoty kowalskie w przypadku większych prac wyburzeniowych.

Jakie są rodzaje młotów udarowych wyburzeniowych do betonu

Młoty wyburzeniowe dzieli się ogólnie na:

Pneumatyczne młoty wyburzeniowe
Pneumatyczne młoty wyburzeniowe to wytrzymałe narzędzia elektromagnetyczne, idealne do kruszenia chodników, kamienia i betonu. Te młotki uderzają w niesamowite podobieństwo do młotów pneumatycznych.

Hydrauliczne młoty wyburzeniowe
Hydrauliczne młoty wyburzeniowe i młoty łączą mocne uderzenie i elastyczność z wyjątkową łatwością. Młoty te charakteryzują się dużą udarnością, co pozwala na szybkie wyburzanie materiałów.

Elektryczne młoty wyburzeniowe
Elektryczne młoty wyburzeniowe są zasilane energią elektryczną i najlepiej nadają się do rozdrabniania i wybijania otworów w bardziej wytrzymałych materiałach, takich jak beton.

O czym należy pamiętać przy zakupie młot udarowego do kucia betonu. Jaki Kupić?:

Aby uzyskać maksymalną wydajność młota udarowego do kucia betonu, należy zdawać sobie sprawę z określonych cech, które mają wpływ na wydajność młota wyburzeniowego.

Rozmiar:

Rozmiar młota wyburzeniowego odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu dużej wydajności podczas ciężkich zadań. Jeśli możesz wykonać swoją pracę za pomocą mniejszego młota wyburzeniowego, idź z nim. Mniejsze młoty wyburzeniowe to kompaktowe i przenośne elektronarzędzia, które można bez problemu przenosić w dowolne miejsce.

Waga:

Elektryczne młoty wyburzeniowe ważące ponad 20 kg mogą być nieporęczne w obsłudze. Ale jeśli te młoty są obsługiwane pionowo, waga nie stanowi problemu. Zaleca się wybór lekkich młotów wyburzeniowych, poniżej 20 kilogramów, aby nie odczuwać zmęczenia podczas pracy tymi narzędziami przez dłuższy czas.

Dłuto/bity:

Wybierz młoty wyburzeniowe z bitami z chwytem SDS, które umożliwiają wsunięcie wiertła bez dokręcania uchwytu. Aegon, Bosch i Makita są wyposażone w chwyty SDS i zapewniają elastyczność w korzystaniu z szerokiej gamy bitów.

Podsumowując

W przeciwieństwie do młotów obrotowych, młotów wyburzeniowych nie można używać do wiercenia, ponieważ wiertło nie porusza się w ruchu obrotowym. Młoty wyburzeniowe wywierają dużą energię uderzenia na twarde materiały, takie jak beton, i niszczą je. Jeśli Twój projekt wymaga precyzyjnego wiercenia, wybierz młotowiertarki. Są najlepszymi narzędziami do precyzyjnych zadań wiercenia.
Młot udarowy do kucia betonu, który kupiłem jest kosztowny, dlatego przed zakupem młota wyburzeniowego warto rozsądnie ocenić wymagania projektu.