Sztywny hol do samochodu osobowego

Rate this post

Sztywny hol do samochodu osobowego DRĄŻEK HOLOWNICZY Z AMORTYZACJĄ UDŹWIG 3000 KG Składany

Sugerowana cena: 100zł brutto. Pewne holowanie tylko przy używając sztywny hol do samochodu osobowego. Praktyczny, łatwy w użyciu drążek holowniczy z amortyzacją! Składany!

Dzięki sprężynie amortyzującej zapewnia płynną jazdę podczas holowania. Składany 3 częściowy nie zajmuje dużo miejsca w samochodowym bagażniku. Rozłożenie bądź złożenie drążka to kwestia jednej minuty. Niezbędny dla każdego kierowcy!

Sztywny hol do samochodu osobowegoSKŁAD ZESTAWU:

3-częsciowy hol , drążek
czerwona torba do przechowywania drążka

DANE TECHNICZNE:

  • Producent: BITUXX
  • Długość: ok. 205 cm
  • Waga: 5,5 kg
  • Udźwig: 3 T
  • Materiał: Stal
  • Średnica haku: 1,4mm

Sztywny hol do samochodu osobowego – Zasady holowania pojazdów. Holowanie na sztywnym drążku i miękkim zaczepie

Kierowcy często muszą się nawzajem ścinać – „wyciągnąć” zablokowane samochody, uruchomić je, a także holować zepsuty samochód do miejsca naprawy.
Zazwyczaj do tych operacji używana jest lina holownicza. Ale zdarzają się przypadki, kiedy trzeba zastosować sztywne sprzęgło nawet w samochodach osobowych.

Na przykład zakaz jazdy na sprzęgle elastycznym, jeśli działający układ hamulcowy nie działa w holowanym samochodzie.

W takich przypadkach pomaga holowanie na sztywnym sprzęgle, które pozwala zachować stałą odległość między samochodami i zapobiegać ich kolizjom, powiedzmy podczas hamowania.

Przed szczegółowym rozważeniem możliwych wariantów konstrukcji sztywnych urządzeń sprzęgających, wspominamy tylko, że istnieją dwie ich opcje – dwu- i trzypunktowe. Najpierw zatrzymamy się na wymaganiach dotyczących holowania używając sztywny hol do samochodu osobowego przepisów ruchu drogowego.

Przede wszystkim zabrania się holowania PDD w każdym przypadku, gdy kierowanie holowanym samochodem jest wadliwe – możliwy jest jego transport tylko metodą częściowego lub pełnego załadunku.
Czasami piszą, że kiedy zawijają się z trzema punktami zaczepów, nie trzeba szukać kierowcy za kierownicą holowanego samochodu – to błędny pogląd, sprzeczny z wymogami przepisów ruchu drogowego.

Doświadczenie w prowadzeniu samochodu ciągnącego musi wynosić co najmniej 2 lata. Wymiary sztywnego zaczepu powinny być takie, aby odległość między maszynami nie przekraczała 4 metrów.
Masa holowanego samochodu z niedziałającym układem hamulcowym nie powinna przekraczać połowy masy „holownika”.

Jak holować samochód przy pomocy sztywnego drążka do samochodu osobowego?

Holowanie używając sztywny hol do samochodu osobowego, jeśli można to ustawić, wygodniejsze niż za pomocą linki – bez szarpnięć wynikających z jej ugięcia. Ale nawet w różnych przypadkach przy zarządzaniu „ciągnikiem” wymagany jest umiar.

Przede wszystkim kierowca „ciągnika” musi liczyć się z tym, że obciążenie jego auta znacznie wzrasta. Dlatego, aby uniknąć przeciążenia silnika i skrzyni biegów, nie należy poruszać się w trybie sportowym, to znaczy należy unikać ostrych przyspieszeń, a nawet manewrowania tak ostrożnie, jak to możliwe.

Nawet stały i sztywny hol do samochodu osobowego. Jeśli uratuje przed uderzeniem zza holowanej maszyny ostrym hamowaniem, to jeśli nie weźmiesz pod uwagę rosnącej masy samochodu z przyczepą, ryzykujesz „dogonienie” samochodu zatrzymanego przed siebie.

Zalecany tryb prędkości przy holowaniu nie przekracza 50 km/h, ale w przypadku niesprzyjających warunków drogowych można zmniejszyć prędkość.
Przy holowaniu maszyn z automatyczną skrzynią biegów lub tego typu maszynami, generalnie lepiej nie przekraczać prędkości 30 km/h, a podczas długich podróży robić przerwy – schłodzić olej przekładniowy i elementy skrzyni biegów.

Samochody z napędem na wszystkie koła z automatyczną skrzynią biegów należy transportować na lawecie, nie należy podczepiać na sztywny hol do samochodu osobowego.